Friidretts-VM i fare for NRK
NRK kan miste senderettighetene til friidretts-VM. Rettighetene for de to neste mesterskapene er for dyre.
AV: NTB
Den europeiske kringkastingsunionen (EBU) mistet i fjor rettighetene til VM i 2011 og 2013. Dermed er det ikke lenger gitt at NRK får sende fra mesterskapene.
Ifølge Aftenposten har NRK vært i forhandlinger med selskapet som sitter på rettighetene, men uten å komme til enighet. Redningen kan imidlertid være at konkurrentene viser liten interesse for rettighetene.
- Avstanden er veldig stor mellom det IEC krever, og det vi er villige til å betale. Vi håper fremdeles at vi kan komme til enighet, men vi er langt fra trygge på at det går, sier sportssjef Rune Haug i NRK til Aftenposten.
- Det vil være veldig trist for oss å miste friidretts-VM, for vi er opptatt av at det norske folk skal få se så mye som mulig av store, norske begivenheter gratis, legger Haug til.
Les også
Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.Siste fra Friidrett
På forsiden nå
Siste saker
- Venstres fylkesstyre i krisemøte
- Melsvatnet rundt
- Coca-Cola kutter 400-500 arbeidsplasser i Norge
- Thorbjørnsen: – Burde reagert på arbeidspresset
- Mann (65) dømt til seks års fengsel for overgrep
- Første smugtitt på nye Mitsubishi Outlander
- - Ni måneders fengsel for Birkedal
- Norge innfridde ikke miljømål
- Pearce blir England-sjef
- Dømt for seks boliginnbrudd
- Skjerpet tone i retten
- Mobilen er det nye dashbordet i bilen
- Møkster til Barentshavet
- Psykolog: - Birkedal-saken har gitt 18-åringen store psykiske problemer
- Stikkontaktar kan vera brannfelle
- Vil du angre i morgen?
- Helsesektorens moderne tjenerskap
- Prestisjekamp for kokkelærlinger
- Disse starter for Sandnes Ulf
- Mer Renberg til Frankrike
Mest lest
- 600.000 kroner i bonus til alle Skagen-ansatte
- 8-åring omkom etter Oltedal-ulykken
- - Solum Larsen skjenket 17-åringen
- Oltedalulykken: - Mange har det veldig vondt nå
- - Ni måneders fengsel for Birkedal
- Tre sikre vann i Stavanger
- - Solum Larsen dypt nedbrutt og fortvilet
- Bil sklei i buss
- Hytteeierne vil ha større Sandnes-hytter
- Finner juveler i andres skrot
- Martin (3) kan ha reddet synet via Facebook
- Når partiet kommer sist
- Thorbjørnsen: – Burde reagert på arbeidspresset
- Forsker: - Det er et grusomt svik
- Thorbjørnsen må svare på spørsmål om Solum Larsens fortid
Kommentarer