Sterk Viking-seier

Viking imponerte da de slo Follo 35-28 på bortebane.

Gunnar Blombäcks mannskap gikk dermed forbi Follo, og klatret opp på en 3. plass på tabellen. Syv serierunder før slutt er laget for alvor med i medaljekampen.

Viking fikk en veldig god start på kampen, og halvveis i 1. omgang hadde de en ledelse på ni mål. Til pause ledet Viking 20-15, men etter hvilen slapp de Follo inn i kampen igjen.

En periode var avstanden på kun to mål, før Viking igjen fikk maskineriet i gang. Resten av kampen holdt de hjemmelaget på en armlengdes avstand, og vant til slutt med komfortable syv mål.

Toppscorer for Viking ble Joar gjerde med 12 mål.

- Dette var en meget bra kamp av oss, og på det meste ledet vi med nesten ti mål. Vi ble litt ukonsentrerte da de satte frimerke på Vegard Samdahl, og dermed minsket ledelsen litt. Men det er meget sterkt å dra i land denne seieren. Follo hadde ikke tapt hjemme i år, sier en strålende fornøyd Gunnar Blombäck.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Håndball

Tvedten er blant twitterkongene

Kantspiller Håvard Tvedten (33) har på kort tid blitt en av landslagets sjefer på sosiale medier.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet