Juniorjentene finaleklare etter storspill

Et rystet Sør-Korea hang aldri med, da de norske juniorjentene i håndball sikret seg finaleplass i VM.

Brno, Tsjekkia: Med 27-22 fredag er Ole Morten Hammershaugs jenter klare for finale i mesterskapet. Der venter Russland søndag.

– Sør-Korea ble rystet av vårt fysiske forsvarsspill. Vi spilte knallsterkt defensivt, sa Hammershaug til NTB.

Jentene fikk en lei start med tap mot Frankrike i åpningskampen og slet voldsomt med å slå svake Litauen i mesterskapets annen kamp. De norske jentene måtte derfor legge ambisjonene om finale til side og snarest få ned skuldrene.

Ufarliggjorde målsetting

– Vi startet med for høye skuldrer og måtte i møter etter Litauen-kampen. Da bestemte vi oss for å ufarliggjøre vår målsetting. Ifølge jentene hjalp det betraktelig, fortsatte Hammershaug.

Han forklarer endringen fra et forknytt Norge til en sprudlende finalenasjon slik:

*Mer bevegelse i forsvar

*Fokus på fart/tempo

*Trygghet

*Flere forsøk på å runde linjespiller

*Tørre mer i angrep.

Gøril Snorroeggen ble Norges toppscorer med 11 mål, mens Kari Aalvik sto en svært god kamp mellom stengene.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Håndball

Tvedten er blant twitterkongene

Kantspiller Håvard Tvedten (33) har på kort tid blitt en av landslagets sjefer på sosiale medier.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet