De norske håndballjentene fikk en varm velkomst da de landet på Sola.
AV: camilla klovning
Etter halvannet døgn på reisefot fra VM i Kina var de norske bronsejentene som landet på Sola tirsdag både lettet og lykkelige.
Sammen med Tonje Nøstvold, Kathrine Lunde Haraldsen, Kristine Lunde Borgersen, Siri Seglem og landslagssjef Thorir Hergeirsson var Camilla Herrem særdeles fornøyd med endelig å være tilbake på norsk jord.
SE OGSÅ:
- Jeg tror jeg opplevde alle følelsene det går an å ha da vi sto fast i Frankfurt i går kved. Jeg var både sint, glad, likegyldig og lei meg på en gang.
- Tenk å sitte fast i Frankfurt uten billett hjem to dager før jul når man har vært på reise i en måned. Det var helt forferdelig, og jeg må innrømme at det kom noen gledestårer da endelig satt på flyet, sier Herrem til Aftenbladet.no.
Frankfurt-fly kansellert
Etter at alle de norske spillernes avganger fra Frankfurt ble kansellert sent mandag kveld, satte 23-åringen fra Sola og Hundvåg-jenta Tonje Nøstvold seg i en taxi for å få et par timers søvn på et hotellrom.
Deretter handlet alt om å komme seg med på flyet som skulle landet på Sola kl. 12.30 tirsdag. De seks som fløy til Sola var nemlig de første fra den norske VM-troppen som kom seg hjem til jul.
Der ble de møtt av familie, venner, kjærester, flagg, blomster og representater fra Norges Håndballforbunds Region SørVest.
- Nå gleder jeg meg bare så sykt til å komme hjem, ta en dusj og skifte klær. Jeg har ikke sett toalettmappen min på over et døgn. Jeg og Tonje Nøstvold har kjørt vårt eget løp og sto opp tidlig i morges for å få plass på flyet.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
FOTO: Anders Minge
- Nå føler jeg meg skikkelig ekkel og skitten, og ser bare fram til å slappe av og ta livet med ro sammen med familien. Det finnes nesten ikke ord for hvor deilig det skal bli, sier Herrem.
- Bronsen smakte
Venstrekanten var én av Norges beste spillere i VM og ble også tatt ut på All Star-laget. Tirsdag ble hun møtt av faren Carl Otto Herrem, håndballkjæresten Steffen Stegavik og en god venninne.
- Bronsen smakte greit, og det var godt at vi tok medalje. Det er mye bedre å komme hjem med noe rundt halsen enn uten. Nå skal jeg spise godt og dynge på med saus. Det er lenge siden magen min har vært skikkelig full, sier Herrem.
Også Nøstvold er glad for å være tilbake i Stavanger.
- Jeg er så utrolig trøtt og døgnvill. VM har vært gøy, men veldig spesielt. Nå skal jeg bare slappe av og spise god norsk mat. Jeg er så lei av frityrstekt svin i sur-søt saus at jeg tror aldri at jeg kommer til å spise det igjen, sier hun.
FOTO: Anders Minge
Kommentarer