Tap og seier for søsknene Maaseide

Det ble både glede og skuffelse for familien Maaseide under VM i sandvolleyball i Gstaad tirsdag.

GSTAAD: Først vant Kathrine Maaseide Dahl Andersen og makker Susanne Glesnes 2-0 i sett mot Keiser/Leenstra fra Nederland. Senere på dagen tapte bror Bjørn Maaseide og hans makker Iver Horrem 2-1 i sett mot de sterke amerikanerne Lambert/Metzger.

- Surt

- Dette var skikkelig surt. Vi spilte kanonbra i det andre settet, og jeg følte at vi hadde seieren i vår hule hånd. Dessverre kollapset vi helt i starten av det tredje og avgjørende settet, sier Bjørn Maaseide til Aftenbladet i Gstaad.

Det settet kan likevel være seg å bli gull verdt for Maaseide/Horrem i kampen om å komme seg videre fra puljespillet. I morgen møter de Tyskland, mens Latvia står på motsatt side av nettet torsdag. Fredag starter finalespillet.

Innbitt Maaseide

- Dette VM er ikke over for oss. Det lover jeg. Vi er i bra slag, og skal kjempe oss til finalespillet, sier en innbitt Maaseide.

Innbitt og offensiv er også Kathrine Maaseide etter at hun og Susanne Glesnes åpnet VM med en solid 2-0-seier mot Nederland.

- Veldig herlig å åpne denne viktige turneringen med en 2-0-seier. Spillet vårt fungerte bra i de fleste faser, så jeg synes det ser lovende ut med tanke på fortsettelsen, sier Kathrine.

I morgen møter de antatt svakere Belgia. Torsdag skal de norske jentene opp mot et meget sterkt lag fra Kina.

– Vi kan slå mange

- Vi kan slå mange, mange lag her i VM dersom vi fortsetter å spille opp mot vårt beste, sier Kathrine.

Også Nila Håkedal og Ingrid Tørlen fikk en pangstart på VM da de i dag slo det førsteseedede brasilianske paret Leila/Ana Paula med 2-0 i sett.

– Vi fikk revansje mot et av lagene vi tapte for i Stavanger. Utrolig deilig. Vi spilte en veldig god kamp og jeg føler at vi er tilbake der vi var i begynnelsen av sesongen, sa Nila Håkedal til NTB.

Da spilte det norske paret seg til finale i en verdensserieturnering. Sykdom og skader gjorde imidlertid til at de har slitt, og har falt på rankingen.



– Vi klarte å følge taktikken vi hadde lagt opp til kampen til punkt og prikke. Blokk- og forsvarsspillet satt virkelig, sa Håkedal.

– Dårlig

Jørre Kjemperud og Tarjei Skarlund var også i aksjon i dag. De tapte 2-0 i sett mot brødrene Paul og Martin Laciga fra Sveits.



- Været her passer oss svært dårlig. Jeg liker ikke å spille i regn og 15 grader. Det gjør at vi ikke kan trøkke til på serven av ulike grunner, sier Kjemperud til Aftenbladet.



Og fortsetter:



- I de to neste kampene gjelder det bare å klemme til. Det er bare seirer som gjelder nå.



De to beste fra de 12 puljene og de åtte beste treerne går videre til 16.-delsfinale.





Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Sandvolley

Sandvolleyhall opna på – Sand

Bygdenamnet matchar  namnet på den nye storstova for sandvolleyball.

Gir opp satsingen i sanden

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen gir opp satsingen mot OL i London. Tørlen mangler motivasjon.

Maaseide/Tørlen til hovedturneringen

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen er klar for hovedturneringen i verdensserien i sandvolleyball i Nederland etter to seirer i kvalifiseringen.

Maaseide/Tørlen utslått på Åland

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen er utslått av verdensserieturneringen i sandvolleyball på Åland etter tap i sine to første kamper onsdag.

Sjokkseier i sanden

Lye-jenta Rita Eritsland og hennes makker Cindy Treland slo til med seier mot forhåndsfavoritter fra Østerrike i formiddag

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet