Brasilianske konger av Vågen

Brasil fornektet seg ikke. I Stavanger-finaler blir det alltid gull. - Dette er utrolig, den flotteste dagen på jobben for vår del, jubler Marcio Araujo. Endelig fikk hans vesle datter vikingsverdet hun drømte om.

Sandvolley: Herrespillere fra Brasil har gjort kunststykket å vinne samtlige ni ganger turneringen i Stavanger har blitt arrangert. Søndagens finale mellom Marcio Araujo/Fabio Magalhes og Nummerdor/Schuil endte med seier 2-0 foran et ellevillt og dansende publikum.

- Nordmenn elsker volleyball, jeg kjente energien fra dere i hjertet. Jeg elsker å spille finale her, jubler Fabio. Den digre blokkeren ble kåret til turneringens beste spiller som takk for innsatsen, og ga alt i sanden i Vågen. Da han stupte under nettet på motstanderens halvdel, løp halvveis inn i sekretæriatet, og berget ballen tilbake igjen til Marcio, for så å løpe tilbake og smashe inn poeng, ville jubelen ingen ende ta.

Stas med sverd

I seiersseremonien fikk Brasil utdelt sine vikingsverd, og Fabio gikk like godt ned på kne, slik at premieutdeleren kunne gjøre ridderslag på skuldrene hans.

- Jeg er kongen av Vågen! gliser han bredt. Seierspremien smakte ekstra godt også for Marcio, som hadde en noe spesiell opplevelse etter laget tapte fjorårets helbrasilianske finale mot Emanuel/Ricardo.

- Vi fikk premiene, og de andre sto der med sverdene de fikk for seieren. Min vesle datter Mirella brøt sammen i krampegråt, hun ville så gjerne ha et sverd hun også. Jeg forsøkte å si at jeg også hadde vunnet en premie, da hylte hun "Dere fikk jo bare en kopp", og løp på to, sier Marcio og ler. Nå får hans 6-åring endelig sverdet hun har snakket om i et år.

- Nær perfekt

Nederlenderne bet fra seg underveis, men 1. settet endte likevel klar seier til Brasil med 21-14.

- De spilte nær perfekt, og var vanskelige å få tak på, sier Nummerdor til Aftenbladet.

I andre settet måtte Brasil ha seks matchballer før Fabio til slutt smashet inn seier på 27-25.

- Vi tok brudd og kom tilbake to-tre ganger, men de var solide og fortjente å vinne, sier Nummerdor.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Sandvolley

Sandvolleyhall opna på – Sand

Bygdenamnet matchar  namnet på den nye storstova for sandvolleyball.

Gir opp satsingen i sanden

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen gir opp satsingen mot OL i London. Tørlen mangler motivasjon.

Maaseide/Tørlen til hovedturneringen

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen er klar for hovedturneringen i verdensserien i sandvolleyball i Nederland etter to seirer i kvalifiseringen.

Maaseide/Tørlen utslått på Åland

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen er utslått av verdensserieturneringen i sandvolleyball på Åland etter tap i sine to første kamper onsdag.

Sjokkseier i sanden

Lye-jenta Rita Eritsland og hennes makker Cindy Treland slo til med seier mot forhåndsfavoritter fra Østerrike i formiddag

Relaterte bilder

FOTO: Lars Kristian Aalgaard

FOTO: Stephen Olsen

FOTO: Lars Kristian Aalgard

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest