• FOTO: Lars Kristian Aalgaard

Kongshavn/Wiig utslått

Janne Kongshavn og Kristine Wiig tapte sin siste kamp i Grand Slam-runden i Stavanger, men leverte serveshow i andre sett.

Verdensserie-eventyret er over for denne gang for duoen Janne Kongshavn og Kristine Wiig. Jentene tapte sin siste puljespillskamp i Grand Slam-runden i Stavanger. Tyske Claasen/Röder har lang rutine, og tok første sett klart 21-14. Men i andre sett skapte jentene fra Haugesund og Karmøy trøbbel. Janne Kongshavn fyrte opp servekanonen, og imponerte med serveshow. Norge gikk fra 11-10 til 17-10, og sprudlet. I siste sett sto det 12-10 til Norge, men så raknet det. Settet endte med norsk tap 12-15.

Dermed er duoen ute av Stavanger-turneringen.

– Vi skulle absolutt tatt denne kampen. Men jeg hadde hele veien problemer i angrepet mot dem, sukker Kristine Wiig.

Hun kom aldri inn i rytmen i kampen.

– Servene til den ene tyske jenta var tøff, jeg fikk ikke noe rytme i angrepet. Hadde vi spilt som vi gjorde i går, hadde vi vunnet, mener Wiig.

Knallharde server

Makker Janne Kongshavn hang med hodet, men var fornøyd med å ha tatt sitt første sett noensinne i en verdensserierunde. Hun viste også at servene hennes kan bli et fryktet våpen videre.

– Rekorden min er visst på 84 kilometer i timen. Det var gøy at det gikk så bra her også, sier hun. Kongshavn var ikke snauere enn at hun prøvde på et ess på tampen av første sett også.

– Ja, vi var enige om at i dag var det briste eller bære. Vi måtte bare dra på, så hadde vi i allefall prøvd, sier hun.

Hevet nivået

Duoen har uansett fått verdifull erfaring videre.

– VI har hevet nivået vårt fra tidligere i sesongen. Nå blir det to uker til med trening før turneringer i Marseille, Klagenfurt og Gstaad, sier Kongshavn.

– Kanskje blir det deltakelse også på turneringer i Hellas og Sverige. Vi må bare se hva vi har råd til, sier Kristine Wiig.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Sandvolley

Sandvolleyhall opna på – Sand

Bygdenamnet matchar  namnet på den nye storstova for sandvolleyball.

Gir opp satsingen i sanden

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen gir opp satsingen mot OL i London. Tørlen mangler motivasjon.

Maaseide/Tørlen til hovedturneringen

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen er klar for hovedturneringen i verdensserien i sandvolleyball i Nederland etter to seirer i kvalifiseringen.

Maaseide/Tørlen utslått på Åland

Kathrine Maaseide og Ingrid Tørlen er utslått av verdensserieturneringen i sandvolleyball på Åland etter tap i sine to første kamper onsdag.

Sjokkseier i sanden

Lye-jenta Rita Eritsland og hennes makker Cindy Treland slo til med seier mot forhåndsfavoritter fra Østerrike i formiddag

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest