• Linda Grubben, i rød jakke, er sammen med 499 andre kvinner påmeldt til årets utgave av Sesilåmi. Her fra en trening i Sirdal i 2009.

    FOTO: Fredrik Refvem

500 kvinner i Sesilåmi

Av 2500 påmelde er 500 kvinner. Tidlegare skiskyttar Linda Grubben er ei av dei.

Blant dei 500 kvinenne påstartlista i Sesilåmi, står den tidlegare skiskyttaren Linda Grubben.

– Det er veldig bra at fleire kvinnner får interesse for å gå på ski. Ein kan sjå ei auke av kvinner i alle type løp i fleire idrettar, og det er kjekt å sjå fleire kvinner i sporet, seier Grubben til Aftenbladet.

Rennleiar Odd-Bjørn Elve er godt nøgd med anntal kvinner i Sesilåmi.

– At det aukar med kvinnelege deltkarar i rennet er kjempeflott, seier han.

Førstkommende lørdag arrangeres det tradsjonsrike rennet for 33. gang, og som vanlig går rennet fra Setesdal til Sirdal. Løpet er 52 kilometer langt.

Jorunn Øye fra IL Ny Von har kvinnerekorden på 2.39.49 satt i 2007.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Sesilåmi

Stig gikk Sesilåmi uten ski

Mens folk flest har mer enn nok med å kave seg gjennom 51 kilometer med Sesilåmi, tok Stig Hetland fra Stavanger turen til fots.

Se bildene fra Sesilåmi

Sesilåmi gikk i drømmevær lørdag. Se bilder her!

Har fullført alle renn

Arne Kristian Espedal har gjennomført samtlige Sesilåmi. Dagens tid var nesten det beste han noensinne har prestert.

Ublidt møte med snøen

Magnar Gilje opplevde at noen falt foran han, dermed måtte han styre unna og gikk selv rett på trynet i snøklumpene.

Fristet til å bli i solveggen

Tone Sundvor var suveren i kvinneklassen, og hun var faktisk fristet underveis til å sette seg i solveggen.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet