Annonse
Annonse
Annonse

I kveld står korslaget

Vinner Team Bjarne eller Team Åge? Se hva de skal synge.

FINALEKLARE: Team Bjarne. Foto: TV 2
Publisert 05.02.2010 14:20 - Oppdatert 05.02.2010 16:12
FINALEKLARE: Team Åge. Foto: TV 2
I SLAGET: I kveld er det Team Bjarne mot Team Åge. I midten programleder Øyvind Mund. Foto: TV 2

Sist fredag ble Team Joddski Team Bånnski, og måtte ut av korslaget. Det betyr at Team Bjarne og Team Åge står igjen i kveldens finale.

Folket bestemte

Denne gang har publikum kunnet stemme på hvilke sanger som skal med i finalen av «Det store korslaget». Avstemningen har ligget ute siden det forrige programmet, og slik ble resultatet: Team Åge skal synge «Do Ya Wanna Taste» igjen, etter at 46 prosent stemte på nettopp den sangen.

Team Bjarne gjorde stor lykke med sin versjon av Dollie De Luxe sin versjon av «Witch Wich», som forøøvrig bel tildelt dem av konkurrent Åge. Nå skal Bjarnes team igjen prøve å forhekse folket med en «Witch Wich»-medley. Publikum har stemt, og hele 45 prosent ønsket å se og høre sangen til Benedicte Adrian og Ingrid Bjørnov.

- Vi er veldig fornøyd med at det ble den låten. Vi har bare fått positive tilbakemeldinger på den opptredenen, og jeg må si at når et kor med amatører har tre dager til å øve inn en Which Witch-medley, og resultatet blir så bra, ja da er det i verdensklasse, sier korlederen Bjarne selv til tv2underholdning.no

Fryktet «Rosa Helikopter»

Åge var også veldig fornøyd med sitt resultat. Ikke minst fordi Team Bjarnes fans på en humoristisk måte forsøkte å «stikke kjepper i hjulene» for Østfold-koret.

- Jeg er veldig fornøyd, for jeg vet at det har vært en kampanje på Facebook fra Team Bjarnes fans om at de ville stemme fram «Rosa Helikopter» som vår låt. At det ikke ble den låten, men heller en låt våre egne fans vil at vi skal synge er jeg veldig glad for, sier Åge som på TV var tydelig lite begeistret over å måtte ta i den svenske sangen.

Pyro-nei

Dermed skal Team Åge fremføre Wig Wam-låten «Do Ya Wanna Taste» som en ønskereprise fra seerne.

- Vi har fått pyro-forbud. Vi får ikke lov til å fremføre låten på samme måte som sist, sier Åge Sten Nilsen til tv2underholdning.no og legger til: Vi kommer til å gjøre en lavbudsjetts-variant av låten, og det eneste fyrverkeriet på scenen får være oss selv. Men vi lover et spektakulært show uansett.

Felles-pyro

Produsent for «Det store korslaget», Stein Johnsen, bekrefter at han har lagt ned forbud mot mer pyro for glamrockeren fra Østfold.

- Jeg gjorde det etter Åges lansering av Wig Wams nye single. Både fordi dette ikke skulle være en konkurranse i effekter, og fordi at vi ikke ville ødelegge effekten av å ha pyro i finalen. For det skal vi jo ha, sier han.

Team Hanne best

I fjor var det Hanne Kroghs kor som stakk av med seieren.

Del:

Mer

Annonse

Skriv din kommentar

Tittel *

KommentarMaks 2000 tegn

Fornavn *
Etternavn *
E-post *


Aftenbladet ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Aftenbladet.no

Han venter ikke alene

Gunnar Madland fikk aldri det viktige brevet fra legen sin. Han er langt ifra alene.
Sandnes: 60 millioner brev er forsinket

«Trist, dumt og unødvendig»

Parksjef Torgeir Esig Sørensen i Stavanger synes det er trist, dumt og unødvendig at Eirill Bakketun klippet ned smokker fra smokketreet ved Mosvatnet. Men han vil ikke forfølge saken. Smokketreets venner har opprettet facebookgruppe.
Stavanger: «Ikke lov å ta seg til rette,» sier parksjef. Men anmelder ikke saken

Truet med kniv av innbruddstyver

Eierne av et serveringssted i Vikedal ble truet med kniv da fire unge menn brøt seg inn på serveringsstedet ved 03-tiden onsdag. Alle fire stakk av, men to ble tatt etter kort tid.
Nordfylket: Les mer

Kvinnesang og amorøse trekkspilltoner

Programmet for årets Maijazz er klart. – Vi vil vise hvor sterk vokaltradisjon vi har her i Norden, sier festival Hasse Andersen.
Festival: Les mer om programmet her!

Lange svev i Sauda

I Sauda finn me fylkets einaste store skihoppbakke. Jostein Hylen Solberg (15) er ein av svært få i Rogaland som veit korleis ein ter seg i ein 65-meters bakke.
Ryfylke: Les meir 1

Jøder stemples som sleipe og griske

Bokhandelen til en Oslo-moské selger bøker fulle av jødehat.
Innenriks: Les mer

50 ansatte har omgangssyke

Over 50 ansatte i Skagenfondene ligger med omgangssyke etter den årlige samlingen i helgen. Trolig har de smittet hverandre med noroviruset.
Stavanger: Les mer 4

Annonse
Annonse
Annonse

Siste TV

Siste saker fra Aftenbladet.no

Skatt

Fornavn:

Etternavn:

Formuetoppene: Stavanger · Sandnes · Eigersund · Haugesund · Karmøy · Bjerkreim · Bokn · Finnøy · Forsand · Gjesdal · · Hjelmeland · Klepp · Rennesøy · Kvitsøy · Lund · Randaberg · Sauda · Sokndal · Sola · Strand · Suldal · Time · Utsira
Inntektstoppene: Stavanger · Sandnes · Eigersund · Haugesund · Karmøy · Bjerkreim · Bokn · Finnøy · Forsand · Gjesdal · · Hjelmeland · Klepp · Rennesøy · Kvitsøy · Lund · Randaberg · Sauda · Sokndal · Sola · Strand · Suldal · Time · Utsira
Skattetoppene: Stavanger · Sandnes · Eigersund · Haugesund · Karmøy · Bjerkreim · Bokn · Finnøy · Forsand · Gjesdal · · Hjelmeland · Klepp · Rennesøy · Kvitsøy · Lund · Randaberg · Sauda · Sokndal · Sola · Strand · Suldal · Time · Utsira
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse