Vågen i Stavanger

Kameraet viser utsikten fra Ankerbygget mot Vågen og fisketorget i Stavanger.

På begge sider av Vågen står gamle sjøhus som for det meste blir brukt av utelivsbransjen i dag. Innerste del blir i dag brukt til gjestehavn. Utenriksterminalen ytterst til venstre på Strandkaien var før september 2008 byens internasjonale ferjeterminal.


Les også

Kommentarer

Aftenbladet ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg.

Regler for debatt her på Aftenbladet.no:

  1. Alle som deltar i debatten, må registreres og fremstå med fullt navn, enten via Facebook, Twitter eller Disqus.
  2. Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å trakassere meddebattanter.
  3. Banning er ikke tillatt.
  4. Hold deg unna rasisme og personangrep.
  5. Aftenbladet.no har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
  6. Innlegg må skrives på norsk, svensk, dansk eller engelsk.
  7. Skriv kort! Korte innlegg blir mest lest.
  8. Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  9. Du kan legge inn opp til tre lenker per innlegg.
  10. Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på Aftenbladet.no.

Innlegg blir slettet eller redigert dersom de bryter med våre grunnregler.

Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest