Erna Solberg hasteinnkaller til pressemøte
Statsminister Erna Solberg møter pressen klokken 20 i statsministerboligen.
- NTB
Informasjonen i artikkelen kan være utdatert. Gå til vårt direktestudio for siste nytt om korona-utbruddet.
-> Gå til direktestudio
Statsminister Erna Solberg (H) vil snakke med pressen tirsdag kveld. Temaet blir trolig konflikten som har oppstått etter Molde-ordførerens kritikk av Oslo.
Mandag avslørte NRK at Molde-ordfører Torgeir Dahl fikk hjelp av statssekretær Peder W. Egseth til å komme i kontakt med VG i forbindelse med sin koronakritikk av Oslo.
Saken har blitt politisk sprengstoff, og kritikken har haglet både mot statsminister Erna Solberg og Høyre.
Solberg har avvist at hun kjente til saken før hun leste den i avisen søndag.
Klokken 20 tirsdag møter hun pressen på Statsministerens kontor. Hva hun skal snakke om, er foreløpig ikke kjent, men trolig er det nettopp denne saken som blir tatt opp.
Korona-viruset
108 smittet i Kristiansands største utbrudd: – Mistenker skjult smitte
35 nye smittetilfeller på Nord-Jæren - seks pasienter i respirator på SUS
Danmark i dialog om å bytte vaksiner
518 nye koronasmittede registrert siste døgn
Vil koronateste elever to ganger i uken
Politiet får mange telefoner om samlinger av folk, men griper sjelden inn: - Ofte kan det være overdrevet
Mest lest akkurat nå
35 nye smittetilfeller på Nord-Jæren - seks pasienter i respirator på SUS
Åpningen av Auglendstunnelen utsettes med ett år
Frp: – En helt forferdelig situasjon familien har havnet i
Nordsjørittet flyttes til høsten
Mange bruker eltannbørsten feil. Her er tre pussetriks som kan spare deg for tusenlapper
Høyeste bensinpris på over et år