JOWST fortsetter samarbeidet
10.-plassen i Eurovisionfinalen er ikke det siste vi har sett av JOWST, lover Joakim With Steen og Aleksander Walmann.

Det var bare smil og lutter glede å spore hos den norske delegasjonen etter at JOWST med Joakim With Steen og Aleksander Walmann sikret seg en tiendeplass i finalen i Eurovision Song Contest. Hele reisen i Kiev har vært en eneste opptur.
– Dette er det største jeg har vært med på, så jeg er utrolig stolt, sier Aleksander Walmann.
Favoritt hos juryen
I torsdagens semifinale ble Norge ble nummer tre hos juryen, totalt endte de på femteplass kombinert med seerstemmene.
– Du det visste vi faktisk ikke, da har vi enda mer å feire, sier Walmann.
Nå skal de fortsette samarbeidet.
– Det blir produktivitet i studio, vi skal lage nye låter. I tillegg skal vi spille en del på noen festivaler i sommer, så folk kan bare glede seg, sier de Joakim With Steen.
Etter fjorårets nedtur, hvor Norge ikke kom seg til finalen, påtok Jan Fredrik Karlsen seg all skyld. I dag ville han dele på æren.
– Det å reise kjærring er veldig deilig. Dette er en åremålstilling, vi tar ett år av gangen, nå har gutta prestert. Nå skal vi hjem for å oppsummere, sier Karlsen.