Tenåring tatt to ganger på én time for uvettig kjøring
Én tenåring ble stanset av politiet to ganger i natt etter kjøring med for stor fart og farlige forbikjøringer. En annen kjørte moped ruspåvirket og uten førerkort.
- Elisabeth BieJournalist

Natt til lørdag fikk Sør-Vest politidistrikt melding om en bil som både kjørte for fort og foretok farlige forbikjøringer i nærheten av Jærhagen i Klepp. Da politiet stanset bilen, viste føreren seg å være en gutt i tenårene. Han fikk et muntlig pålegg om å holde fartsgrensen og å kjøre fint fremover.
Men en time senere måtte politiet stanse den samme føreren for ikke å holde fartsgrensen. Dermed ble det anmeldelse.
Klokka 03.05. stanset politiet en moped i Stavanger sentrum. Føreren, en gutt i tenårene, kunne ikke vise fram gyldig førerkort. Han virket også ruspåvirket. Etter at nødvendige prøver var tatt, ble han anmeldt for både kjøring uten gyldig førerkort, kjøring i ruspåvirket tilstand samt å h unnlatt å stoppe.