Rune Nedrebø blir ny redaktør i Øyposten
Tidligere Aftenblad-journalist Rune Nedrebø blir ny redaktør i Øyposten.
Tidligere Aftenblad-journalist Rune Nedrebø blir ny redaktør i Øyposten. Foto: Anders Minge
- Håkon Jonassen NorheimJournalist
– Jeg har sans for gode lokalaviser. De er en berikelse for et lokalsamfunn, så da jeg ble spurt, kjente jeg at det rykte litt i journalistfoten. Det skjer mye spennende med Finnøy og Rennesøy i kommunesammenslåingen, og det er kjekt å være på orkesterplass i denne utviklingen, sier Rune Nedrebø til Øyposten.
65-åringen er født og oppvokst på Sjernarøy i dagens Finnøy kommune, og jobbet som journalist og leder for lokalgruppen i Stavanger Aftenblad i 30 år før han gikk av med pensjon i 2016. I Aftenbladet jobbet han mye med næringsliv og landbruk, men jobbet også i fire år på Oslo-kontoret.
Fra 30. september tar han over etter Edd Meby som redaktør i Øyposten. Meby tar over som ny daglig leder i Randaberg fotball 1. oktober.
– Jeg kjenner lokalsamfunnet, både i Finnøy og Rennesøy. Og jeg har 30 år med bred journalistisk erfaring, sier han til Øyposten.
Mest lest akkurat nå
Over natten ble denne grusbanen til en perfekt isflate. Hvem som har laget den er et mysterium
Saktegående trafikk og lange køer ved Sinnes
Utforkjøring på svært glatt vei i Eigersund
Da hun ble syk, flyttet familien til hytta. Det ble et lykkelig valg
Han fikk ALS: – Jeg blir levende begravet i min egen kropp
Bilselger tiltalt for å ha svindlet over 40 privatpersoner, egen arbeidsgiver og flere bedrifter