Disse ble hedret

Disse idrettsutøverne ble hedret under ordførerens nyttårsmottakelse på Ledaal 1. nyttårsdag 2020.

Publisert: Publisert:
  • Siv Helen Kvalvåg

Internasjonale mestere:

Styrkeløft:
Marte Elverum - VM Gull, Styrkeløft - markløft
- VM Sølv, Styrkeløft – åpen kategori

Undervannsrugby:
Carina Magnussen - VM Gull Undervannsrugby

Håndball:
Kristian Bjørnsen - VM Sølv Håndball Herrer
Alexander Christoffersen Blonz - VM Sølv Håndball Herrer
- NM Gull Håndball Herrer
Gøran Søgård Johannessen - VM Sølv Håndball Herrer

Les også

Mathias Hove Johansen har EM som mål – fikk utmerkelse av ordføreren sammen med flere andre

Seilbrett:
Helle Oppedal- VM Sølv foilbrett

Brasiliansk Jiu-jitsu:
Ane Svendsen - 2 EM Gull – egen og åpen vektklasse

2 EM Sølv – egen og åpen vektklasse

Taekwondo:
Hanna Victoria Miller - EM Gull lagmønster
NM Gull lagmønster

Daniel Hassanipour - EM Sølv spesialteknikk lag, junior
NM Gull sparring, junior
NM Gull spesialteknikk, junior

Norske/Nordiske mestere:

Friidrett:
IL Skjalg
Mathias Hove Johansen - 4 NM gull individuelt
4 NM gull stafett

Simen Tjelta Larsen - 4 NM gull stafett

Elisabeth Slettum - NM gull 200m individuelt
3 NM gull stafett

Nathalie Ommundsen Johnsen - 2 NM gull stafett
Oscar Alm Harestad - 2 NM gull stafett
Daniel Nikolai Pedersen - 2 NM gull stafett
Mike Lubsen - 2 NM gull stafett
Sergejs Kononovs - 2 NM gull stafett
Marin Stray Gautadottir - 2 NM gull stafett
Anna Bogunociv Jakobsen - NM 1000m stafett
Torstein Tengsareid - NM gull motbakke

Ridning:
Villingur Islandshestforening
Maria Gjellestad Bosvik - NM gull – islandshest junior
Lotte Thoresen - 5 NM gull- islandshest junior

Fekting:
Stavanger Fekteklubb
Svend Markus Eeg - Nordisk mester, lag junior

Skating:
Stavanger Skateklubb
Steffen Austerheim - NM gull Game of skate
Halfdan Johansen - NM gull Street, junior

Skyting:
Stavanger Skytterlag
Emil Knudsvik Lilledal - Gull Landsskytterstevnet, klasse ER 100meter

Les også

«Kjære alle. Godt nytt år»!

Ishockey:
Ishockeyklubben Stavanger
Sofie Agger Flyvholm - NM gull ishockey kvinner
Lotte Pederesen - NM gull ishockey kvinner
Stine Myreng Kjellesvik - NM gull ishockey kvinner
Kaja Egeli Kristensen - NM gull ishockey kvinner
Hedda Håvarstein - NM gull ishockey kvinner
Christina Furseth - NM gull ishockey kvinner
Susanne Sandanger Andersen - NM gull ishockey kvinner
Line Døhlen Berntsen - NM gull ishockey kvinner
Pia Løschbrandt - NM gull ishockey kvinner
Stine Kleven - NM gull ishockey kvinner
Karen Lønø Forgaard - NM gull ishockey kvinner
Eirin Benedicte Stendahl - NM gull ishockey kvinner
Maren Pommeresche Knudsen - NM gull ishockey kvinner
Jenni Kristensen - NM gull ishockey kvinner
Victoria Christine Aarnæs Løvdal - NM gull ishockey kvinner
Emilie Olsen - NM gull ishockey kvinner
Mariel Vatland - NM gull ishockey kvinner
Amalie Tveit Schei - NM gull ishockey kvinner
Rebekka Haukali - NM gull ishockey kvinner
Irja Elly Hauge Risa - NM gull ishockey kvinner

Marcus Forgaard - NM gull ishockey kvinner (trener)
Tone Løkling Olsen - NM gull ishockey kvinner (trener)

Les også

Den siste Tau-ferja har gått fra kai

Karate:

Hundvåg Karateklubb
Espen Aikio - NM gull senior
Mohamed Hassan Ahmed- NM gull junior

Stavanger Karateklubb
Pål Kvalø Vatsvåg - NM gull lag
Rasmus Agre Gjesdal - NM gull lag
Kjetil Brimsøe Vistnes - NM gull lag
Bettina Alstadsæter - Nordisk mester individuelt

NM gull Kumite

Lotte Ørbæk Andersen - NM gull Kumite

Biljard:
Svithun Biljardklubb
Ine Johannessen Helvik - NM gull 9-ball

Roing:
Stavanger Roklubb
Ragnhild Myklatun Jacobsen - NM gull singelsculler

NM gull dobbeltsculler

Hedda Haldorsdottir - NM gull dobbeltsculler
Siri Tønnessen - Nordisk mester singelsculler
NM gullsingelsculler
NM gull dobbeltsculler
NM gull ergometer
NM gull ergometer stafett
Kristine Tønnessen - NM gull ergometer stafett
Sigrid Nilsen - NM gull dobbeltsculler
NM gull ergometer stafett
Caroline Østbø - NM gull ergometer stafett

Les også

Denne gjengen rydder opp etter nyttårsfesten på Våland

Svømming:

Stavanger Svømmeklubb
Truls Wigdel - NM gull langbane
Marthe Cecilie Willumsen - NM gull kortbane, junior
Sarah Louise Rung - 3 NM gull kortbane
4 NM gull langbane

Sykkel:
Stavanger Sykleklubb
Tuva Byberg - NM gull tempo, junior

Nora Tveit - NM gull gateritt, junior
NM gull bane, junior

Skyting:
Stavanger Pistolklubb
Ann Kristin Tegle - NM gull luftpistol lag
Rannveig Iren Harnes Sunde - NM gull luftpistol lag
Hilde Knudsen Holter - NM gull luftpistol lag

Taekwon-Do:
Stavanger Taekwon-do
Remi Husebø - NM gull sparring junior

Les også

Kari Nessa Nordtun i nyttårstalen: - Kommune betyr felleskap. Nå er vi 37 øyer i ny storkommune

Golf:
Sola Golfklubb
Franziska Sliper - NM gull Matchplay

Stavanger Golfklubb
Rikke Nordvik - NM gull lag damer
Marthe Wold - NM gull lag damer
Vilde Marie Nystrøm - NM gull lag damer
Ruth Tønnesen - NM gull lag damer
RenateHelle Grimstad - NM gull lag damer
Jan Inge Strand (Kaptein) - NM gull lag damer

Aksel Kristoffer Olsen - NM gull lag herrer
Petter Mikalsen - NM gull lag herrer
Tomas Helgø - NM gull lag herrer
Mats Ege - NM gull lag herrer
Jens Håkon Midborg Bendiksen - NM gull lag herrer
Are Friestad (Kaptein) - NM gull lag herrer

Volleyball:
KFUM Stavanger Volleyball
Frida Nygaard Kvilshaug - NM Gull volleyball kvinner, junior
Birgitte Maaseide - NM Gull volleyball kvinner, junior
Emily Kristiansen Poole - NM Gull volleyball kvinner, junior
Yedda Roland de Novaes - NM Gull volleyball kvinner, junior
Liepa Lavickyté - NM Gull volleyball kvinner, junior
Sofia Lisette Hognestad - NM Gull volleyball kvinner, junior
Anna Lundal Haaland - NM Gull volleyball kvinner, junior
Kristina Bakke Kaldestad - NM Gull volleyball kvinner, junior
Mathilde Langballe Kringstad - NM Gull volleyball kvinner, junior
Cordelia Eline Velde Monsen - NM Gull volleyball kvinner, junior
Hanne Risanger - NM Gull volleyball kvinner, junior
Helene Eide Roalkvam - NM Gull volleyball kvinner, junior
Guro Helgeland Sandvik - NM Gull volleyball kvinner, junior
Viktoria Ørn Halvorsen - NM Gull volleyball kvinner, junior

Les også

Ordføreren tar med seg 100 sauer og vinker adjø til Finnøy. Det syns Kåre er en dårlig idé.

Stuping:
Stavanger Stupe Club
Martin Dyrstad - Nordisk mester på tårn synkron
3 NM Gull stuping

Fotball:
Lillestrøm Sportsklubb
Therese Sessy Åsland - NM gull fotball kvinner

Viking Fotballklubb
Adrian Austin Pereira - NM gull fotball herrer
Harald Nilsen Tangen - NM gull fotball herrer
Lasse Berg Johnsen - NM gull fotball herrer
Erik T Arnebrott - NM gull fotball herrer
Kristian Thorstvedt - NM gull fotball herrer
Tord Salte - NM gull fotball herrer
Benjamin Källmann - NM gull fotball herrer
Axel O Andresson - NM gull fotball herrer
Jostein Ekeland - NM gull fotball herrer
Amund Wichne - NM gull fotball herrer
Zymer Bytyqi - NM gull fotball herrer
Samuel Fridjonsson - NM gull fotball herrer
Runar Hove - NM gull fotball herrer
Yildren Ibrahimaj - NM gull fotball herrer
Viljar Helland Vevatne - NM gull fotball herrer
Sondre Flem Bjørshol - NM gull fotball herrer
Even Østensen - NM gull fotball herrer
Zlatko Tripic - NM gull fotball herrer
Kristoffer Løkberg - NM gull fotball herrer
Fredrik Torsteinbø - NM gull fotball herrer
Tommy Høiland - NM gull fotball herrer
Rolf Daniel Vikstøl - NM gull fotball herrer
Johnny Furdal - NM gull fotball herrer
Iven Austbø - NM gull fotball herrer
André Danielsen - NM gull fotball herrer

Bjarne Berntsen - NM gull fotball herrer (trener)
Bjarte Lunde Aarsheim - NM gull fotball herrer (trener)
Kurt Hegre - NM gull fotball herrer (trener)
Morten C. Jensen - NM gull

Publisert:

Les også

  1. «Historien om Kristian Thorstvedt er tidenes eventyr for Viking»

  2. Se opptak av fyrverkerishowet over Stavanger

Mest lest akkurat nå

  1. Sjekk alle tiltakene: Innfører forbud mot skjenking av alkohol etter midnatt

  2. Nytt smittetilfelle i Sandnes

  3. Koronaens klasseskiller

  4. Frykter at sesongen kan ryke: – Det ser mørkt ut

  5. Da koronaen slo til, tok skuespiller­paret ekstra grep om hagen

  6. «Skal jeg dø», spurte hun legen. «Ja, det kan være», svarte han

  1. Stavanger
  2. Norsk fotball
  3. Ishockey
  4. Volleyball
  5. Styrkeløft