Ett nytt smittetilfelle i Sandnes – ingen i Stavanger
Ingen testet positivt på koronaviruset i Stavanger søndag. Det har nå gått fem dager uten nye smittetilfeller i kommunen. Sandnes har ett nytt smittetilfelle.
Foto: RALPH ORLOWSKI / X00960
- Christine Andersen JohnsenJournalist
Søndag 21. februar hadde Stavanger kommune 0 positive koronatester. Totalt 194 personer ble testet søndag.
Siste smittetilfelle i Stavanger ble påvist tirsdag 16. februar. Da testet to personer i 20-årene positivt på koronaviruset.
I Sandnes har en ny person testet positivt på koronavirus. Vedkommende er en kvinne på 30-40 år, som har kommet tilreisende fra rødt land.
Lave smittetall på Nord-Jæren
Siden 1. februar har 17 personer testet positivt for koronaviruset på Nord-Jæren. Disse smittetilfellene er fordelt på kommunene Stavanger som har 10 smittetilfeller og Sandnes som har 7.
I Randaberg og Sola har ingen testet positivt i februar.
I Haugesund har fire nye personer testet positivt det siste døgnet. Totalt 54 personer er blitt testet ved kommunens teststasjon. Haugesund har nå 28 smittetilfeller i februar.
Flere av disse er knyttet til utbrudd på verftet Aibel på Risøy, hvor det er utbrudd av den engelske virusvarianten.
Les mer om smittesituasjonen i rogalandskommunene:
Mest lest akkurat nå
I neste uke kan du registrere deg for vaksine
Hadia Tajik om fødselsdrama: – I løpet av seks dager, var jeg fire ganger på operasjonsbordet
36 nye smittetilfeller på Nord-Jæren siste døgn
Dette er reglene som gjelder på Nord-Jæren fra i dag
Hvorfor snakkes det ikke mer om maten som ødelegger tarmen, undrer leser. Dette svarer eksperten
Disse koronareglene gjelder nå
Aftenbladet anbefaler
Mest debattert
Folk som «har sett lyset» kan bli farlige. Derfor er det ikke bare å le av konspirasjonsteorier. De må motarbeides aktivt
Dette er reglene som gjelder på Nord-Jæren fra i dag
Regjeringen trosser FHI-anbefaling: Norge dropper ikke AstraZeneca-vaksinen nå
Designet på Rogalands første elferje vekker oppsikt