Norsk 19-åring med perlescoring mot AC Milan
Tidligere Stabæk-spiller Kristoffer Askildsen scoret sitt første mål for Sampdoria da de tapte 4–1 for Milan onsdag.
- Håkon Østmoe BrandsnesAftenposten

Sampdoria – Milan 1–4
Unggutten åpnet scoringskontoen på praktfullt vis. Etter å ha gjenvunnet ballen etter en mislykket dødball, tok han sats og banket ballen i krysset fra godt over tjue meter.
Dermed ble han den andre nordmannen med mål for Sampdoria denne sesongen. Lagkamerat Morten Thorsby, som var suspendert mot Milan, står også med ett mål.
Milan vant 4–1 etter scoringer av Zlatan Ibrahimovic (to mål), Hakan Çalhanoglu og Rafael Leão.
Skrev historie
Askildsen er den første spilleren født på 2000-tallet som scorer for Sampdoria, ifølge NTB.
– Jeg er glad for å ha scoret, men vi ønsket å ta minst ett poeng i dag, og vi lyktes ikke. Vi skal prøve igjen mot Brescia på lørdag. sa Askildsen ifølge nettstedet Sampnews24.
– Det er hyggelig å være den første fra dette årtusenet som scorer for Sampdoria og gå inn i klubbens historie, men jeg tenker ikke så mye på det. Det er viktigere for meg å spille og vinne kamper, sa 19-åringen.
Martin (18) kan skrive fotballhistorie i Italia. Men det er ikke sikkert Norges landslag får glede av ham.
Første siden 1953
I juni ble Askildsen og Thorsby de første nordmennene til å spille samtidig på samme lag i en Serie A-kamp siden 1953.
Den gangen var det Per Bredesen og Ragnar Larsen som spilte sammen i Lazio.
– Det er kult at vi var to nordmenn på banen samtidig, sa Askildsen den gang.
Sampdoria ligger på 15.-plass når det gjenstår én kamp av sesongen.
Mest lest akkurat nå
Erlend (16) omkom i mc-ulykke: – Jeg fikk hente ham en siste gang. Det er godt å kjenne på
Frisørkjeden Cutters får hard kritikk. Ansatte og tillitsvalgte knytter kjemikaliebruk til alvorlige helseplager
Jarl Gaute Aase er død
Stor oversikt: Disse veiene stenges under Tour of Norway lørdag og søndag
Stenger flere E 39-tunneler
Blanda kjensler før europafinalen: – Kunne ikkje blitt ei betre avslutning
Aftenbladet anbefaler
Mest debattert
Hva skal vi ha til middag i morgen? Dette spørsmålet vil utløse en global krise – rett etter sommerferien
Regjeringskvartalet får ekstramidler, Nye SUS må vente
Stavanger dropper inkassogigant: – Vil ikke legge ytterligere belastninger på de som alt har det verst
Unge Venstre vil fjerne kristne helligdager