Klopp: – Alle spiller for sin egen fremtid
Liverpool gikk på et ydmykende 1–3-tap borte mot Leicester mandag kveld.

Leicester har fått massiv kritikk etter sparkingen av forrige sesongs gulltrener Claudio Ranieri. Mandag kveld fikk klubben en sportslig opptur da Liverpool ble slått 3–1 på King Power Stadium.
Det var lagets første seier i Premier League etter nyttår.
For Liverpools del, var det nok en nedtur mot et lag fra nedre halvdel. Jürgen Klopps mannskap har en tendens til å underprestere i de kampene.
Tyskeren er klar på at øynene blir rettet mot ham etter tapet.
– Vi spiller alle for vår egen framtid, meg inkludert, sier Klopp ifølge lokalavisen Liverpool Echo.
Trenersparkingen vekket reaksjoner. Fire dager senere så Leicester ut som et vinnerlag igjen.
La Manga-opphold
Liverpool har bare vunnet én kamp i Premier League i 2017, og etter mandagens oppgjør er det 14 poeng opp til ledende Chelsea.
– Jeg har sagt det noen ganger; når vi taper, så føler jeg meg ansvarlig. Jeg håper at ved å bruke «vi» og ikke «de», så viser jeg at jeg er involvert i dette, sier Klopp, som ikke ønsker å gå i detalj rundt sin egen framtid.
Men etter tapet mot Leicester visste han at spørsmålene ville komme. Liverpool har hatt en lang oppkjøring inn mot kampen, og var blant annet på en treningsleir i La Manga i forrige uke.
– I fjor hadde vi kamp hver tredje dag, og vi ble spurt da om det var en unnskyldning. Det er mer naturlig, siden da er du mer utsatt for skader, og andre ting. 15 eller 16 dager til å forberede deg til en kamp er ikke perfekt, på grunn av rytme. Men for å forsvare deg, trenger du ikke rytme, du må være godt organisert, sier Klopp.
Fotball-England er rystet, men Leicesters supporterleder støtter sparkingen
Får kritikk
Tidligere Liverpool-helt Jamie Carragher var klar på at Klopp hadde skylden for mandagens 1–3-tap.
– Jeg synes han har for mye tillit til enkelte spillere, sier Carragher ifølge Liverpool Echo.
Han er klar på at det må komme endringer til sommeren.
– Jeg elsker James Milner, men han er ikke noen venstreback. Jeg tipper at Lucas Leiva får masse kritikk av Liverpool-supporterne etter kampen, men jeg synes synd på gutten. Jeg ble glad da han ble tatt av, sier Carragher.
Lucas spilte midtstopper, og hadde store problemer med å takle Leicester-spiss Jamie Vardy.
– Han er sjanseløs mot Vardy i en sprint dersom laget ligger høyt, sier Carragher.
Møter Arsenal lørdag
Det positive for Liverpool, er at laget fortsatt ligger godt an med tanke på en plass i neste års Champions League. Lørdag kommer Arsenal på besøk, og en seier der vil føre laget opp blant de fire beste.
Liverpool er for øvrig det laget som har tatt flest poeng mot de andre topplagene.
Premier League
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester City | 38 | 29 | 6 | 3 | 99 – 2673 | 93 | ||
2 | Liverpool | 38 | 28 | 8 | 2 | 94 – 2668 | 92 | ||
3 | Chelsea | 38 | 21 | 11 | 6 | 76 – 3343 | 74 | ||
4 | Tottenham Hotspur | 38 | 22 | 5 | 11 | 69 – 4029 | 71 | ||
5 | Arsenal | 38 | 22 | 3 | 13 | 61 – 4813 | 69 |
- Champions League
- Europaliga
- Conference League-kvalifisering
- Nedrykk
Mest lest akkurat nå
Erlend (16) omkom i mc-ulykke: – Jeg fikk hente ham en siste gang. Det er godt å kjenne på
Stor oversikt: Disse veiene stenges under Tour of Norway lørdag og søndag
Jarl Gaute Aase er død
Frisørkjeden Cutters får hard kritikk. Ansatte og tillitsvalgte knytter kjemikaliebruk til alvorlige helseplager
Nordmann er skadd i ulykke på Mallorca
Stenger flere E 39-tunneler
Aftenbladet anbefaler
Mest debattert
Hva skal vi ha til middag i morgen? Dette spørsmålet vil utløse en global krise – rett etter sommerferien
Regjeringskvartalet får ekstramidler, Nye SUS må vente
Stavanger dropper inkassogigant: – Vil ikke legge ytterligere belastninger på de som alt har det verst
Unge Venstre vil fjerne kristne helligdager