Denne mannen sprudlet da Arsenal-reservene vant stort i Hviterussland
Manageren gamblet og sparte de fleste stjernene, men Arsenal viste at de har en sterk spillerstall.

BATE BORISOV – ARSENAL 2–4
Kun to spillere fra mandagens seriekamp mot West Bromwich startet for Arsenal torsdag: Mohamed Elneny og Shkodran Mustafi. I stedet fikk unggutter som Ashley Maitland-Niles og Joe Willock sjansen. Sistnevnte er kun 18 år og spilte sin første kamp fra start.
Svensk sensasjonslag sjokkerte igjen: Ciljan og Hertha Berlin tapte i Östersund
Bendtner-magi sendte RBK til himmels: – Verdensklasse
Fornøyd Kåre Ingebrigtsen: - Vi er som noen boksere. Vi får noen slag mot oss i ny og ne, men vi reiser oss
Med et tett kampprogram i Premier League gamblet manager Arsène Wenger på at laget han stilte med var godt nok til å vinne i Hviterussland. Og hvilken drømmestart Arsenal skulle få:
Tre mål på et kvarter
0–1 etter ni minutter: Theo Walcott starter scoringsfesten etter innlegg fra Jack Wilshere.
0–2 etter 22 minutter: Walcott igjen. En utrolig gavepakke fra keeper som skyter ballen rett i beina på Walcott.
0–3 etter 25 minutter: Rob Holding står tilfeldigvis på rett sted i feltet på en corner, og ballen går i mål via beinet.
I år kan mange norske fotballsupportere bli møtt med et dilemma på julaften
Mirko Ivanic sørget for at det var en viss spenning med sin 1–3-redusering med hodet etter 28 minutter, en stilling som holdt seg til pause. Arsenal ledet fullt fortjent, og marginen burde ha vært større enn to mål.
Giroud i hundre
Den lille spenningen som var der ble ødelagt tidlig i 2. omgang da Arsenal fikk et høyst tvilsomt straffespark. Olivier Giroud gjorde jobben fra straffemerket, og dermed scoret franskmannen sitt mål nummer 100 for Arsenal.
Pengene renner inn for de engelske toppklubbene, men nå vil de ha enda mer av milliardavtalene
BATE Borisov var imidlertid ikke helt ferdige, og Mikhail Gordejtsjuk satte inn 2–4-reduseringen etter 67 minutter.
Arsenal hadde likevel god kontroll og vant kampen greit.
«The Gunners» topper gruppe H i Europaligaen etter to strake seirer.