Norge så finalemotstanderen på hotellet: – De så uslåelige ut

Gøran Johannessen håper ikke at danskene er like gode mot Norge som de var i semifinalen mot Frankrike.

Mikkel Hansen var fantastisk mot Frankrike.
Publisert: Publisert:
iconDenne artikkelen er over fire år gammel

TYSKLAND-NORGE 25–31

HAMBURG/OSLO: Norge er klare for VM-finale.

Det ble en knalltøff semifinale mot vertsnasjon Tyskland, men de norske gutta halte det hele i land på imponerende vis.

Men det var ikke bare Norge som imponerte fredag kveld.

Danmark, som arrangerer mesterskapet sammen med Tyskland, ydmyket tittelforsvarer Frankrike.

Danskene vant til slutt 38–30.

– Vi så førsteomgangen av Frankrike – Danmark på hotellet. Der så de uslåelige ut. For vår del håper jeg virkelig ikke at de har det nivået i to kamper på rad, sa Norges Gøran Johannessen etter semifinaleseieren mot Tyskland.

– Det var latterlig bra, men vi har slått Danmark før, sa han.

Gøran Johannessen scoret Norges 31. og siste mål mot Tyskland.

Buss til Herning i natt

Etter triumfen mot tyskerne, tar de norske spillerne bussen tilbake til Herning i natt. Der skal de se video for å finne ut hvordan de skal stoppe danskene.

Det ble som kjent norsk tap da lagene møttes i gruppespillet tidligere i mesterskapet.

Det var i den kampen danskens store stjerne, Mikkel Hansen, våknet for alvor i årets mesterskap.

Det ble 14 mål mot Norge. Han var enorm også i semifinalen mot Frankrike. Da scoret han tolv ganger.

Men Johannessen og Norge håper å ha et mottrekk klart.

– Mikkel er først og fremst farlig fra distanse. Han er ikke så god i mann-mann-spillet. Vi må stå tettere rundt Rasmus (Lauge, jou.anm.) så overtallet ikke kommer så enkelt, så får vi bare gå ut på Mikkel hvis han vil skyte, sa Johannessen, før han la til:

– Vi må ikke gå i samme felle som Frankrike. Da kan det bli tøft.

Nøkkelspiller ute?

Magnus Abelvik Rød har virkelig stått frem som en viktig spiller for Norge under mesterskapet.

Han fikk flere smeller i den fysisk tøffe kampen mot Tyskland. Til slutt måtte han forlate banen, med noe som så ut som en skade i låret.

Etter kampen visste Rød fortsatt lite om omfanget av skaden.

– Jeg er litt usikker. Vi har ikke tatt noen tester av det. Det kjentes likt ut som da jeg fikk en strekk i oktober, men det kjennes bedre ut nå enn da, sa Rød etter kampen mot Tyskland.

Han var ute fire uker etter skaden i oktober.

– Hvis det er en strekk, er jeg ute mot Danmark.

Publisert: