Tidligere Viking- og Rosenborg-spiller til belgisk toppdivisjon
Johan Lædre Bjørdal gjennom går nå medisinsk test og kan i løpet av kort tid signere kontrakt for Zulte Waregem i Belgia.

Det skriver det belgiske nettstedet walfoot.be tirsdag ettermiddag.
Aftenbladet vet at Viking sjekket muligheten for å knytte til seg Lædre Bjørdal da han ikke fikk fornyet sin kontrakt med Rosenborg, men 31-åringen fra Egersund ønsket å forlenge karrieren på toppnivå.
Start avkrefter Bjørdal-interesse - tester amerikansk angrepsspiller
Det ser nå ut til å gå i orden. Dersom han består den medisinske testen, signerer han kontrakt med en toppklubb som sliter med å holde plassen i belgisk eliteserie, Ligue Jupiler.
Walfoot.be skriver at Zulte Waregem allerede har hentet angriperen Harabaoui og midtbanespilleren Damien Marcq. Lædre Bjørdal kan bli den tredje signeringen i dette overgangsvinduet.
Lædre Bjørdal ferdig i Rosenborg
Johan Lædre Bjørdal er opprinnelig fra Egersund og spilte for EIK, og selv om nettstedet hevder at han er dansk, er han naturlig nok norsk.
Han kom til Viking første gangen i 2003, spilte for Bodø/Glimt fra 2006 til 2010 og deretter tre sesonger i Viking før han rett nok gikk til AGF og dansk fotball.
Rosenborg hentet ham til Trondheim før 2015-sesongen.
Walfoot.de skriver at han sannsynligvis signerer ut sesongen for Zulte Waregem med muligheter for ett års forlengelse.
Eliteserien
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lillestrøm | 8 | 6 | 2 | 0 | 17 – 512 | 20 | ||
2 | Viking | 9 | 6 | 2 | 1 | 18 – 711 | 20 | ||
3 | Molde | 8 | 5 | 1 | 2 | 15 – 87 | 16 | ||
4 | Strømsgodset | 8 | 4 | 1 | 3 | 11 – 110 | 13 | ||
5 | Bodø/Glimt | 7 | 3 | 3 | 1 | 15 – 96 | 12 |
- Champions League-kvalifisering
- Conference League-kvalifisering
- Nedrykkskvalifisering
- Nedrykk
Mest lest akkurat nå
89-åring ved sykehjem ble ikke lagt om kvelden. Satt i stolen hele natten
Laget til solabuen vant rundt fem millioner kroner: – Det kom noen tårer
Kan sjefen bestemme når du skal ha ferie? Eksperten har et overraskende svar
Okea med milliard-kjøp i Nordsjøen
Skal sikre drikkevann til rundt 330.000 rogalendinger
Brøt sammen i gråt i jubelrusen: – Jeg kommer aldri til å glemme støtten