Bekreftet: Manchester United låner Odion Ighalo
Ole Gunnar Solskjær og Manchester United har signert tidligere Lyn-spiss Odion Ighalo (30) på lån ut sesongen.
Odion Ighalo skal nærme seg Manchester United. Foto: Eddie Keogh / REUTERS
- Viljam BrodahlAftenposten
Ole Gunnar Solskjær og hans Manchester United har vært uheldig med skader i de offensive posisjonene den siste tiden.
Stjernespissen Marcus Rashford er ventet å være ute i flere uker. Derfor har nordmannen sett seg nødt til å se etter en erstatter.
Fredag kveld begynte ryktene å gå om at klubben hadde pekt seg ut Odion Ighalo. Natt til lørdag ble overgangen bekreftet.
Spissen, som tilhører Shanghai Shenhua i Kina, spilte for osloklubben Lyn mellom 2007 og 2008. Han var også kraftig koblet til Brann, før han forlot Lyn til fordel for Udinese i Italia.
Ole Gunnar Solskjær er godt fornøyd med å ha en ny spiss i angrepsrekken.
– Odion er en erfaren spiller. Han kommer inn og gir oss et nytt alternativ som en annerledes spiss enn hva vi allerede hadde den korte tiden han er hos oss, sier Solskjær til Manchester Uniteds nettside.
Den norske treneren roser Ighalos profesjonelle holdninger.
– Han kommer til å gjøre mest mulig ut av sin tid her.
Ighalo har tidligere spilt for Watford i Premier League. Han representeres av den norske agenten Atta Aneke.
- LEST DENNE? Allerede lørdag kan Solskjær vise frem sin nye stjernespiller. Men hvem er han egentlig?
Odion Ighalo spilte for Lyn mellom 2007 og 2008. Foto: Lise Åserud / SCANPIX
Var interessert i King
Fredag formiddag kom det rapporter om at Solskjær var interessert i landsmannen Joshua King. Bournemouth-trener, Eddie Howe, bekreftet senere interessen.
– Jeg skal ikke avvise det dere har lest, men jeg vil ikke si så mye om det. Han er høyt verdsatt av oss og elsket, sa Howe på en pressekonferanse fredag.
Det ble spekulert på at United var villig til å betale 325 millioner kroner for King, noe som vill gjort Bournemouth-spilleren til den dyreste norske fotballspilleren noensinne.
Senere fredag kveld hevdet Sky Sports at avtalen hadde strandet. Det var trolig grunnen til at Manchester United intensiverte interessen for Ighalo.
Ole Gunnar Solskjær jakter på Odion Ighalo. Foto: Phil Noble / REUTERS
Premier League
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester United | 19 | 12 | 4 | 3 | 36 – 2511 | 40 | ||
2 | Manchester City | 18 | 11 | 5 | 2 | 31 – 1318 | 38 | ||
3 | Leicester City | 19 | 12 | 2 | 5 | 35 – 2114 | 38 | ||
4 | Liverpool | 19 | 9 | 7 | 3 | 37 – 2215 | 34 | ||
5 | Tottenham Hotspur | 18 | 9 | 6 | 3 | 33 – 1716 | 33 |
- Champions League
- Europaliga
- Nedrykk
Mest lest akkurat nå
40 nye tilfeller av det muterte koronaviruset i Nordre Follo
Gårdsutsalget til Tommy Skjæveland møter motstand
Turgåere funnet etter leteaksjon i Sirdal
Den britiske koronavarianten er påvist i tre kommuner i Rogaland – ett av dem i år
Lave, lokale smittetall gir forsiktig optimisme – tror på gradvis åpning
Han skjønte med en gang at han hadde voldtatt kjæresten. Men de snakket ikke om det etterpå
Aftenbladet anbefaler
Branner, politiaksjoner og sprøytespisser: Nå vil politikerne selge de omstridte boligene på Storhaug
Da strømmen ble borte, tømte lokalbutikken fryseren og ga ut gratis is
Hver gang Tellef begynner å gråte, får moren et sug i magen: Har han fått et nytt brudd nå?
– Bare dobørsten skal ha kostet 7000 kroner