Mourinho fikk «latterkrampe» etter spørsmål om Tottenham-stjerne
José Mourinho brøt ut i full latter da en journalist begynte å prate om Harry Kane.
José Mourinho var i godt humør fredag. Dette er fra kampen mot Aston Villa, der han også var blid. Foto: Rui Vieira, AP / NTB scanpix
Episoden skjedde under Tottenhams pressekonferanse fredag. Journalisten mente Kane, som har vært ute av spill siden starten av januar, så ut til å være i god form da han delte ut en pris under onsdagens Champions League-oppgjør mellom Tottenham og RB Leipzig i London.
Da brøt Mourinho ut i full latter. Han holdt seg til hodet og klarte ikke å stoppe å le.
– Jeg prøver bare å finne noen positive sider, sa journalisten.
Etter mer latter fra Mourinho fikk han spørsmål om hvordan situasjonen er med stjernespissen.
– Han ser helt grei ut, var Mourinhos svar før journalisten fulgte opp med å spørre hvordan det var med Dele Alli.
Da begynte portugiseren igjen å le.
– Å herregud, svarte Mourinho.
Men latteren kan fort gjøres om til tårer, for skadesituasjonen til Spurs er ikke veldig lys om dagen. Kane er ute i minst et par uker til, mens Son Heung-min er ute i flere uker med armbrudd. I tillegg er Juan Foyth og Moussa Sissoko også satt på sidelinjen.
Med alle skadene friskt i minne mener Mourinho at det er en større prestasjon å bli topp fire i Premier League denne sesongen, slik at de kvalifiserer seg til mesterligaen neste sesong, enn 2.-plassen han tok med Manchester United i 2017/18-sesongen.
– Under disse omstendighetene, ja.
Tottenham møter Chelsea til London-derby på Stamford Bridge lørdag.
(©NTB)
Premier League
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester City | 32 | 23 | 5 | 4 | 67 – 2344 | 74 | ||
2 | Manchester United | 31 | 18 | 9 | 4 | 61 – 3427 | 63 | ||
3 | Leicester City | 31 | 17 | 5 | 9 | 55 – 3718 | 56 | ||
4 | West Ham United | 32 | 16 | 7 | 9 | 53 – 4211 | 55 | ||
5 | Chelsea | 31 | 15 | 9 | 7 | 50 – 3119 | 54 |
- Champions League
- Europaliga
- Nedrykk
Mest lest akkurat nå
– Andre stjerner legger gjerne ut bilder av seg selv i privatfly eller flotte biler
Dette huset på Røyneberg har en 350 kvadratmeter stor underjordisk garasje med heis
37 nye smittede på Nord-Jæren siste døgn
Hver dag får løpetreneren spørsmålet «Er det farlig å trene for mye på asfalt». Dette svarer ekspertene.
Trafikkulykke ved Sola sjø - én person kjørt til legevakt
Gjert Ingebrigtsen om smittefaren: – Du må tørre å gå i krigen