Harry Kane bekrefter at han blir i Tottenham
Til tross for store overgangsspekulasjoner denne sommeren, bekrefter Tottenham-profil Harry Kane at han blir i Nord-London-klubben på nåværende tidspunkt.
- Jens Friberg, VGSportsjournalist, tilgjengelig på alt av flater. 93 04 55 25 på Signal og SMS, friberg@vg.no.

– Det var utrolig å se mottakelsen jeg fikk fra Spurs-fansen på søndag og lese støttemeldingen jeg har fått de siste ukene, skriver Kane på sin Twitter-profil.
Han ble byttet inn mot slutten av 1-0-seieren mot Wolverhampton, til stor applaus fra hjemmefansen. Torsdag skal Tottenham møte Paços de Ferreira i den VG-sendte Conference League-kampen.
– Jeg blir i Tottenham denne sommeren og kommer til å være hundre prosent fokusert på å hjelpe laget i jakten på suksess, skriver England-spissen videre – på dagen ti år etter han fikk førstelagsdebuten for Tottenham mot Hearts i Europa League-kvalifiseringen.
Tidlig i august kom meldingene om at Kane angivelig uteble fra trening, samtidig som flere medier meldte at Manchester City hadde lagt ut et gigantbud på 28-åringen. Sky Sports meldte at Pep Guardiola var villig til å legge om lag en milliard norske kroner for England-spissens tjenester – et bud som ble avslått, og angivelig førte til den låste situasjonen.
– Fantastiske nyheter, fantastiske nyheter for os alle. Siden han kom tilbake har han jobbet hardt og det er det vi verdsetter, sier Spurs-manager Nuno Esperito Santo ifølge ESPN-journalist James Oiley.
Senere fortalte han om hetsen han har opplevd som følge av rapportene, og understreket på det sterkeste at han ikke har skulket sesongoppkjøringen.
«Jeg blir trist av å lese noen av kommentarene som stiller spørsmål ved profesjonaliteten min. Jeg ville aldri gjort noe for å sette forholdet mitt til klubben og fansen i spill», skrev han på Twitter 6. august.
Flere mente imidlertid at den rapporterte treningsnekten var et tegn på arroganse, ettersom han signerte en seksårskontrakt i 2018.