Verdenscupsesongen over for Tromsø-jenta
Frykt for spredning av koronaviruset medfører at Norges Skiforbund dropper å sende utøvere verdenscupavslutningen i paralangrenn i Sverige.

Rennene avvikles i Östersund neste helg.
Tirsdag ble det besluttet at Norge heller ikke deltar i den avsluttende touren i langrennsverdenscupen i USA og Canada.
– I tråd med gårsdagens vedtak og avlysninger i Canada og USA, har vi kontinuerlig fokus på den situasjonen vi per nå er i. Med tanke på risiko for spredning og smitte av koronavirus har vi et ansvar for å prioritere helse foran prestasjon, sier langrennskomiteens leder Torbjørn Skogstad i en uttalelse.
Koronaviruset: TIL stenger Alfheim for besøkende
Dermed blir det ingen flere verdenscuprenn denne sesongen for Vilde Nilsen og resten av de norske paralangrennsløperne.
Brigit Skarstein har den siste tiden hatt fokus på roing og forberedelser til sommerens Tokyo-OL. Hun skulle uansett ikke ha stilt til start i Östersund.
Skarstein og resten av rolandslaget har samtidig vært på treningsleir i Portugal den siste tiden. De har ifølge Aftenposten fått klar beskjed om å komme seg hjem til Norge som følge av det verdensomspennende virusutbruddet.
Mest lest akkurat nå
89-åring ved sykehjem ble ikke lagt om kvelden. Satt i stolen hele natten
Solabuen vant dataspill-VM og rundt fem millioner kroner
Skuffet Viking-trener: – Skal være gode nok til å holde unna
Da hun ble gravid med sin homofile venn, ringte Anniken Huitfeldt for å spørre om det alle lurte på
Over en million tv-seere så huset deres i beste sendetid
Leggingen måtte utsettes da påfuglen dukket opp i hagen til småbarnsfamilien på Eiganes