19 av spillerne omkom i tragisk flystyrt. Nå utropes laget til vinnere av finalen de aldri fikk spille.
Chapocoense utropes til vinnere av Copa Sudamerika etter den tragiske flystyrten for en snau uke siden.

Det melder det søramerikanske fotballforbundet (CONMEBOL).
Det var for en snau uke siden at flyet som skulle frakte klubbens spillere til finale i Copa Sudamerika, styrtet i nærheten av Medellin i Colombia. 71 personer omkom, 19 av dem spillere på det brasilianske toppdivisjons-laget.
Mistet 19 spillere i flystyrt: Kan spille kamp allerede neste helg
Får Fair Play-pris
Laget Chapocoense skulle møte var colombianske Atletico Nacional, som umiddelbart ga om at seieren skulle gis til det brasilianske laget. De er nå hørt.
«CONMEBOL har nå besluttet å erklære Chapecoense som vinneren av Copa Sudamerika,» skriver organisasjonen. Samtidig gir de Atletico Nacional en Fair Play-pris.
«For CONMEBOL finnes det ingen større måte å vise en ånd av omtanke, solidaritet og fair play», heter det blant annet i pressemeldingen.
Fotballverdenen i sorg etter den tragiske flyulykken
– Største tragedie i brasiliansk historie
Det var forrige tirsdag vi våknet opp til den tragiske nyheten om at flyet som fraktet spillerne til Colombia hadde styrtet. Blant annet i Premier League markerte de denne helgen ulykken med ett minutts stillhet før avspark.
— Dette er uten tvil den største tragedien i brasiliansk idretts historie, sa Leonardo Doria, ansvarlig for nettstedet heiabrasil.no, til Aftenposten.
Foruten noen få spillere som har prøvd seg i mindre klubber i Europa, er det få navn i laget som er kjent for oss her i Norge. En av dem er Cleber Santana, som blant annet har spilt i Atletico Madrid.