Norges visekaptein testet for koronavirus
Evangelos Marinakis, eieren av Olympiakos og Nottingham Forest, har testet positivt på koronavirus.
- Sondre Moen MyhreJournalist

Det bekrefter Marinakis på sin egen Instagram.
«Det nylige viruset har «besøkt» meg. Jeg følte meg forpliktet til å la offentligheten få vite det. Jeg føler meg bra ettersom jeg tar alle forholdsregler. Jeg forholder meg til legens instruksjoner. Jeg råder alle mine medborgere til å gjøre det samme og jeg ønsker at alle skal bli raskt friske», skriver Marinakis på Instagram.
Norges visekaptein testet
Presseansvarlig for det norske A-landslaget, Svein Graff, bekrefter til Aftenposten at hele Olympiakos-laget er testet for koronavirus.
«De spiller og trener som normalt, men uten publikum i de tre neste kampene», skriver Graff i en SMS.
Det skjer bare to dager før kaptein på Olympiakos og visekaptein på det norske landslaget Omar Elabdellaoui skal ut i åttendedelsfinale i Europa League mot Wolverhampton.
Den kampen er allerede besluttet at skal gå bak lukkede dører som følge av koronaviruset.
Hegerberg er koronafast i Oslo. Roma ber henne bli i Norge.
Start isolerer laget på Marbella
Var på kamp i England
For bare fire dager siden var Marinakis til stede på Championship-kampen mellom Nottingham Forest og Millwall.
Der skal Forest-eieren ifølge Daily Mail ha håndhilst på hele Nottingham Forest-stallen.
Om det stemmer, kan Nottingham Forest-spillerne måtte belage seg på å være i isolasjon i to uker, skriver avisen.
I en uttalelse på sine hjemmesider skriver Nottingham Forest at Marinakis først skal ha vist symptomer mandag ettermiddag etter at han var returnert til Hellas. Han skal ikke ha hatt symptomer da han var i England. Klubben samarbeider nå med leger og myndigheter for å gjøre de rette tiltakene videre, skriver klubben.
Marinakis skal også ha vært til stede da Olympiakos tok seg videre i Europa League på bekostning av Arsenal 27. februar.
Mest lest akkurat nå
Sprengningsuhell ved Auglendstunnelen – sørgående felt vil være stengt hele natta
I pausen på basketballkampen kom ideen. Nå kan mobiltelefonen bli hjertestarter
Ungdommer hedret Marte (19) og Tor Martin (19) med bilkortesje: – De var så forelska
Fra i dag blir det ny nettleie. Slik kan du påvirke strømregningen
19 kunstnere mister arbeidsplassene sine i Stavanger sentrum
Fire retter får toppkarakter
Aftenbladet anbefaler
Regjeringen legger kriseplaner for rasjonering av strøm til vinteren
53-åring fra Rogaland tiltalt for nettovergrep mot 17 mindreårige jenter
– Nesten alle foreldre velger instinktivt det farligste stedet
Siktede i Birgitte-saken nekter å snakke om Tina-saken før han får tilgang til etterforskningsdokumentene