I dag kan Federer slå enda en utrolig rekord

Sveitseren er storfavoritt i Wimbledon-finalen.

Roger Federer har grunn til å smile om dagen.
Publisert: Publisert:
iconDenne artikkelen er over fem år gammel

Vinner Roger Federer dagens Wimbledon-finale, sikrer han seg sesongens femte tittel. Sveitseren hadde ikke ventet å gjøre så stor suksess på tennisbanen i 2017.

Veteranen mistet halve 2016-sesongen på grunn av en kneskade, men 35-åringen har i år virkelig kommet tilbake med et smell.

Fire turneringer – Australian Open, Indian Wells, Miami Open og Halle – er allerede vunnet. Det betyr at Wimbledon kan bli årets femte triumf.

Les også

Han ble avskiltet som verdensstjerne. Nå latterliggjør firebarnsfaren ekspertene.

Les også

Federer klar for sin 11. Wimbledon-finale

Marin Cilic står mellom Roger Federer og en ny Wimbledon-tiumf.

I ettermiddag skal Federer bryne seg på kroaten Marin Cilic (28) på centercourten.

Vinner han der, blir han den eldste herrespilleren som noen gang har vunnet den prestisjetunge gressturneringen. Samtidig vil han bli mestvinnende i Wimbledon med åtte titler.

Les også

Regjerende mester ute av Wimbledon - mørklegger problemer: – Jeg har taklet det lenge

– Jeg er meget overrasket over Australian Open, Indian Wells og Miami. Jeg hadde håp om å være i god form da gressesongen begynte, sier Federer.

– De tre-fire første månedene av sesongen var som en drøm. Etter det har jeg arbeidet mot å være i god form her i Wimbledon. Jeg er glad for at det har gitt avkastning, legger sveitseren til.

Federer er storfavoritt til å slå Cilic. Sveitseren har fortsatt ikke tapt et sett i årets utgave av turneringen.

– Dette er Rogers hjemmebane. Det blir en kjempeutfordring for meg, innrømmer kroaten.

Publisert: