Ti tunneler stenges om nettene, én hele helgen

Ti tunneler i distriktet skal vaskes kommende uke. Det betyr at de blir stengte på kvelds- og nattestid. I tillegg stenger Byhaugtunnelen hele denne helgen.

Publisert: Publisert:
icon
Denne artikkelen er over seks år gammel

– Tunnelvask er viktig for trafikksikkerheten, vi vaskar vekk støv fra skilt, lys, tak og vegger i tunnelene. Mindre støv betyr også at det blir bedre sikt, forklarer byggeleder Tor Gabrielsen i Statens vegvesen i en pressemelding.

Denne runden med tunnelvask starter klokka 20.00 søndag 25. september. Først ut er Klepptunnelen på fylkesvei 44 . Fram til 29. september blir ti tunneler vasket:

NavnVeinummerDatoStarter klokkenSlutter klokken
KlepptunnelenFylkesvei 4425.0920.0023.00
Austrått-tunnelenRiksvei 1325.0922.0002.00
HillevågFylkesvei 3326.0901.0006.00
StorhaugFylkesvei 42726.0920.0002.00
BergelandstunnelenFylkesvei 50927.0901.0006.00
Auglendshøyden nordE3927.0921.0001.00
ByhaugtunnelenE3928.0900.0003.00
Auglendshøyden sørE3928.0901.0006.00
SolasplittenRiksvei 50928.0921.0002.00
Kulvert SkjæringenFylkesvei 4429.0901.0006.00

De fleste blir helt stengte noen timer om kvelden og natten, men det er skiltet omkjøring i perioden.
– Tunnelene blir stengte under vaskingen fordi det er tryggere for bilistene. Vi stenger om kvelder og netter for ikke å hindre trafikken for mye, seier Gabrielsen.

Byhaugtunnelen stenger også

Byhaugunnelen er stengt mellom klokka 21.00 fredag kveld, til klokka 06.00 mandag morgen.Det opplyser Vegvesenet.

Årsaken til stengingen er at Risa har startet med å byge sin sju kilometer firefeltsveg på Tasta. Veien vil gå fra portalene på Eiganestuunelen og ned til parkeringsplassen for Stokkavatnet.

Avkjøring E39 stenger

Sørgående avkjøringsrampe fra E39 på motorveien opp til Ullandhaug og Stavanger universitetssjukehus, er stengt fra mandag 26. september klokka 20.00 til tirsdag 27. september klokka 06.00.

Bilister kan bruke den neste avkjøringsrampen, opp til Åsen, opplyser Vegvesenet.

Les flere trafikksaker her:

Publisert: