Prins Philip (96) innlagt på sykehus
Prins Philip, hertugen av Edinburgh og dronning Elizabeths ektemann, er innlagt på sykehus, opplyser Buckingham Palace.
- NTB

Prinsen ble innlagt på sykehus for observasjon tirsdag kveld på grunn av en infeksjon, heter det videre i kunngjøringen.
Dronning Elizabeth skal onsdag foreta den høytidelige åpningen av Parlamentet, og prinsen bruker vanligvis å være ved dronningens side når hun gjør dette. Men denne gang kommer han ikke til å være med, opplyser hoffet.
Prinsen skal ifølge Buckingham Palace være "i godt humør, men han er lei seg for at han ikke kan være med i Parlamentet".
Den 96 år gamle prinsen har hatt noen helseproblemer de siste årene, blant annet hjerteproblemer. Men han har, sin høye alder tatt i betrakting, likevel vært i god form.
I mai kunngjorde han at han ville pensjonere seg.
Mest lest akkurat nå
Mistet seieren to minutter på overtid mot Tromsø
Tromsø utlignet på overtid
900 meter lang «orm» på Ålgård skal gi drikkevann til hundretusenvis
Raste mot dommeren: – Jeg ble lurt
Over en million tv-seere så huset deres i beste sendetid
Da hun ble gravid med sin homofile venn, ringte Anniken Huitfeldt for å spørre om det alle lurte på